Esmakordselt Drift ja Kiirendus ühel stardijoonel Piibe maanteel

Published by edl on

Laupäeval toimus igamehe kiirendus ja drifti trenn  “Avalaks 2022”. Kui varasematel aastatel on populaarse hooaja avaürituse asukohaks olnud Kiltsi lennuväli, siis sellel aastal viidi üritus Piibe maanteele.

Ürituse teeb erakordseks kompaktsus, kus kiirenduse ja drifti stardid toimusid samal stardijoonel. Kiirendusrada läks mööda maanteed 402 meetrit, driftirada keeras vasakule kõrval alale.

Trennipäevast võttis osa ligikaudu 160 sõitjat ja kokku tehti päeva jooksul üle 400 stardi.
Kiirendusrajal võis näha nii kogenud tsikli ja kiirendus sportlasi kui palju uusi huvilisi väga kiirete tänava autodega (BMW M-seeria, Audidest S ja RS masinad, ferrari, ameerika muskelautod jpt.). Kohal oli ka Eesti kiireim mees Andres Arnover, kes sõitis sellel korral oma suure Jeep’iga välja autode kiireima aja 10,9 sekundit.

Driftialal võis näha palju uusi sõitjaid kes tulid proovima ja kätt harjutama, sest juba 7. mai on street klassi esimene Eesti Karikavõistluste etapp Kehala Ringrajal.
Kohal olid oma võimsaid võistlusautosid testimas ja rahvale vaatemängulisi sõite pakkumas ka semipro ja pro klassi sõitjad, kellest päeva parima trajektooriga driftisõitjaks tunnustati Michael Reiljan.

Päeva lõpetas populaarne rehvi põletamise võistlus Burnout King 2022, kus pandi proovile sõitjate osavus ja sai oma hääle anda ka rahvas. Kokku võttis võistlusest osa 10 sõitjat.
Sellel korral viis karika koju esmakordselt Reino Kolk Vääna Garage Drift Teamist.
Teisel kohal oli esimest korda ajaloo jooksul naisterahvas Marge Kesküla, kes sai ka tiitli Burnout Queen. Kolmanda koha saavutas Eduard Belov

Sellel aastal lisaks kiirendusele ja drifti sõitjatele oli kohal ka Estonian car club tuning kes pakkus pealtvaatajatele silmailu tuning autode näitusega. Traditsiooniliselt jagati ka parimatele auhindu. Näituse parimaks oli sellel korral Ardi Kiigske kameeleon värvi BMW 523 (F10), teise koha saavutas Aivar Õunapuu oma valge Mercedes-benz CL600 ja kolmandale kohale ja ka naiste lemmikuks oli Rasmus Kitse kollane kabriolett BMW 325i.

Autoklubisid oli sellel aastal kokku neli, nendest populaarseimaks Mustangcartel.est, kes tunnustati “Avalaks 2022” silmapaistvamaks autoklubiks.

Korraldajad soovivad tänada ürituse toetajaid: Ramudden Eesti, Liqui Moly Eesti, Ladu24, Henkell, Luna Group, Anija vald.