Mulgi Driftil saavutasid Eesti sõitjad kahes klassis poodiumikohti

Published by edl on

Raassilla rajal toimunud Balti ja Eesti meistri- ning karikavõistluste avaetapil Mulgi Drift saavutasid eestlased poodiumikohti kahes võistlusklassis.

Street-klassi 36 osaleja seas kuulus poodium Eesti sõitjatele: esimene Roman Nezinski, teine Dennis Karpov ja kolmas Artur Ratmanov. Kvalifikatsiooni parim oli Henri Kalm.
Klassi võitnud Nezinski soetas võistlusauto alles nädal enne võistlust. “Mulle drift meeldib ja tahtsin lihtsalt proovida,” rääkis ta. Ostetud auto vajas Street-klassi sobimiseks mõningaid ümberehitusi, mille tegemiseks jäi umbes 48 tundi. “Selg on pikkadest garaažitundidest ikka veel valus.”
Nezinski lisas, et esimese testi tegi ta avaetapi vabatreeningutel. “Kartsin, et saan kvalifikatsioonis null punkti, sest ma lihtsalt ei tea, kuidas auto käitub.”
Tuli aga 61 punkti ja kvalifikatsiooni 24. koht. “Iga tandemsõiduga kohanesin autoga aina rohkem, muutsin sõitu agressiivsemaks, suutsin hoida rivaalidega tempot,” rääkis ta. “Püüdsin sõita ühtpidi turvaliselt, teisalt piisavalt agressiivselt. Tegelikult ei olnudki väga raske, ajasin oma asja ja konkurentidel tuli ette eksimusi.”

32 osalejaga Semipro võitis Läti driftisõitja Kirils Malinovskis, teine oli eestlane Matti Küüt ja kolmas lätlane Edgars Jencs, kes alistas kohasõidus kvalifikatsiooni parima Artur Altmetsa. “Kõige tasavägisem oli esineliku tandemsõit, kus tuli ka kordussõit ning finaal samuti,” rääkis Küüt. “Iga sõiduga läksid sõidujoon ja nurkkiirus paremaks, aga võib-olla on vaja ikka veel rohkem peal hoida.”

19 osalejaga Pro klassis kuulus poodium lätlastele ja leedulastele. Parim oli lätlane Kristianis Burkovs, teine leedulane Valdas Vindzigelskis ja kolmas lätlane Janis Berzins. Kvalifikatsiooni võitis eestlane Frederik Sterlkov. Eesti sõitjatest jõudsid kaheksa parema hulka Simon Suvemaa, Ragnar Viinapuu ja Siim Oskar Hääl.

Tänavu peetakse driftis esmakordselt Eesti juunioride karikavõistlusi. Avaetapil oli parim Artur Altmets (Semipro), teine Siim Oskar Hääl (Pro) ja kolmas Karl Rebane (Street). Juunioride punktiarvestuses osalevad kõik EAL noortelitsentsiga võistlejad klassist olenemata.

Meeskondade vahelise rändkarikavõistluse avaetapil oli parim Wampiiroja Drift Team, järgnesid K-JO Racing ning Vääna Garage Drift Team. Karikasarjas on tiimide üheks ülesandeks pakkuda pealtvaatajatele boksialas tegevust, nii oli publikul võimalik osaleda loosides, täpsusviskamises ja mängida noolemängu driftiversiooni.

Mulgi Drift oli Street ja juunioride klassile Eesti karikavõistluste esimene etapp, Semiprole Eesti ja Balti meistrivõistluste etapp, Prole Eesti, Läti, Balti ja Livonia (Eesti ja Läti ühine sari) meistrivõistluste etapp.

Eestis toimub järgmine driftivõistlus 8.-9. juunini LaitseRallyPark´is, kuid Pro-klass jahib Eesti meistrivõistluste punkte juba 18. ja 19. mail Riias.

Pildid: https://photos.app.goo.gl/hLLAJjtVy51YWwbj6

Categories: Uudised